۱۳۸۵ خرداد ۲۶, جمعه

دیروز با یه سری از بچه ها از هند و آفریقای جنوبی رفتیم موزه آنا فرانک تو آمستردام. یک دختر یهودی که تو اردوگاههای نازیها مرد. و بعد از مرگش خاطراتش رو چاپ کردن. این غربیها خیلی علاقه دارن همه چیز رو موزه کنن. حدود 8 یورو برای دیدن خونه ای که آنا فرانک توش زندگی می کرد. دست نوشته هاش. عکساش. فیلم هایی از مصاحبه با کسی که تو خونشون کار می کردن. وسایل شخصیش و خیلی چیزای دیگه. ولی واسه من خیلی جالب بود. فیلمها و عکسهایی که از کشتار یهودیها اونجا بود وحشتناک بود. این دختر هم چند سال با خانوادش تو اون خونه با کمک دوستاشون پنهانی زندگی می کردن تااینکه یه نفر لوشون میده.دیدن این موزه تجربه خوبی بود. یه قسمتش پخش یه سری تیزرها بود درباره موادی از حقوق بشر مثل آزادی اجتماعات؛ آزادی بیان و اینجور چیزها. فیلم های کوتاه پخش می کردن بعد از ملت می خواستن که رای بدن موافقن یا مخالف. مثلا آیا با آزادی بیان " هموسکچوالا باید کشته بشن" موافقید؟ خیلی ها اونجا جواب منفی دادن.
خوردن ناهار توی یک رستوران کوچولوی قدیمی تو یکی از کوچه های آمستردام که خیلی هم ارزون بود کلی چسبید.

۵ نظر:

yeki گفت...

U can watch the movie Ana Frank . Great movie.

نسرين گفت...

برو این لینکهایی رو که دادی با لینکهای من به سایت کاخ موزه نیاوران مقایسه کن تا حالت گرفته شه!

از زندگی گفت...

چطوری دختر؟! خوش بگذره. همیشه به گردش !

قوی سیاه گفت...

عکسهاتون شاهکار بود!!! خوشحالم که روزهای خوبی رو میگذرونی و دوستهایی نزدیک از ملیتهای مختلف پیدا کردی! خیلی خوبه! فقط با همون حرف زدن معمولیش هم به اندازه ده تا فوق لیسانس میشه ازشون یادگرفت!

parvaneh گفت...

به قول اصفهانیها: یوخته دیر نوشته شما رو دیدم. من هم فیلم زندگی آنا فرانک رو دیدم. خیلی زیبا و تاثیر گذاره. مخصوصا بازی بازیگر نقش آنا و پدرش. حتما فیل و ببینین.