۱۳۸۷ دی ۵, پنجشنبه

بی خیال دیگران...

همیشه برنامه‌های سال جدید رو بر اساس سال ایرانی میچیدم ولی چون الان من غربزده شدم میخوام "اسکجوالم" رو بر اساس سال جدید میلادی بسازم.

برنامه که چه عرض کنم. داشتم با خودم فکر میکردم چه تغییراتی باید در روحیات و نوع زندگیم در سال جدید بدم که زندگی برام خوشایندتر باشه. قبلش به این فکر کردم که چه چیزی در روش زندگیم اذیتم میکنه و دوستش ندارم و دلم میخواد عوض شه. به این نتیجه رسیدم که من خیلی همیشه نگرانم. استرس دارم که کارهام رو درست انجام ندم یا به نتیجه مطلوبی که میخوام نرسم.

یه خرده که به عقب برمیگردم میبینم همیشه خواستم خودم رو ثابت کنم. همیشه خواستم نشون بدم که میتونم.  البته به جز به خودم همیشه دیگرانی هم بودن که من میخواستم/ میخوام بهشون ثابت کنم که میتونم.در راستای رسیدن به این هدف همیشه خیلی خوشیها رو به خودم حروم کردم. لذت نبردم از لحظه‌هایی که میتونستم لذت ببرم. همیشه به آینده نگاه کردم بدون اینکه ببینم در حال داره چی میگذره.

هی خواستم برم بالا بالاتر و در همون حین مرتب خودم رو سرزنش کردم که چرا میخوام اینقدر برم بالا. که چی بشه؟ آخرش چی؟ ولی هیچکدوم باعث نشده یه لحظه به خودم ایست بدم و یا متوقف کنم برای مدتی این رفتن رو.

از دید دیگران شاید این قضیه اصلا بد به نظر نیاد ولی خودم فکر میکنم بعضی وقتها زیادی خودم رو بابتش اذیت میکنم.

حالا این همه صغری کبری چیدم که بگم میخوام سعی کنم تو سال جدید اندکی هم که شده از شر این ثابت کردن خودم و در نتیجه همیشه در استرس و نگرانی بودن در بیام. این دیگران هم شده یک معضلی برای خودش. دلم میخواست میتونستم بگم اصلا گور باباشون. یعنی میخوام سعی کنم از امسال بگم اصلا به جهنم هر کی هر چی میخواد فکر کنه یا هر چی میخواد بگه. من میخوام لذت ببرم از هر ثانیه ام بدون اینکه فکر کنم دیگران قراره دربارم چه قضاوتی کنن.

تصمیم بزرگیه. حالا باید بخونم و ببینم چطوری میشه این کار رو کرد.

خلاصه! سال نو برای اونهایی که میخوان نو بشن مبارک. شاید یه چیزی باشه که شما هم بخواهید عوضش کنید امیدوارم بتونید.

هیچ نظری موجود نیست: